24. die Mobiliar Herbstlauf
Sat, September 5, 2026
5630 Muri
5630 Muri
Wettbewerbe
- 3.8k
- 6.4k Walk
- 10k
- 14.8k
Race Overview
| Date: | Saturday, September 5, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Distance: | 3.82 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Muri, Talstraße, Turnhalle Bachmatten
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Muri, Talstraße, Turnhalle Bachmatten
Race Overview
| Date: | Saturday, September 5, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 04:10 PM |
| Sport: | walking |
| Distance: | 6.4 K |
| Participants: | adults |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Muri, Talstraße, Turnhalle Bachmatten
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Muri, Talstraße, Turnhalle Bachmatten
Race Overview
| Date: | Saturday, September 5, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 04:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Muri, Talstraße, Turnhalle Bachmatten
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Muri, Talstraße, Turnhalle Bachmatten
Race Overview
| Date: | Saturday, September 5, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:15 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 14.81 K |
| Participants: | adults |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Muri, Talstraße, Turnhalle Bachmatten
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Muri, Talstraße, Turnhalle Bachmatten
Nearby accommodations
Contact
6379/987643/2025-12-07 11:15:03