82. Nationales Quer durch Zug
Sat, March 28, 2026
6300 Zug
6300 Zug
Wettbewerbe
- 1.1k relay
- 1.7k relay
- 2.3k relay
Race Overview
| Date: | Saturday, March 28, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 1.1 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Vorstadt, 6300 Zug
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Vorstadt, 6300 Zug
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, March 28, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 1.7 K |
| Relay: | 5/6-person relay |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Vorstadt, 6300 Zug
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Vorstadt, 6300 Zug
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, March 28, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 2.26 K |
| Relay: | 5/6-person relay |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Vorstadt, 6300 Zug
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Vorstadt, 6300 Zug
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
27864/993595/2026-03-16 17:45:05