Raiffeisen Fricktaler Cup Rundstreckenrennen Kaisten
June 27 - July 4, 2026
5082 Kaisten
5082 Kaisten
Wettbewerbe
- 31.5k Road cycling
- 35.7k Road cycling
- 52.5k Road cycling
Race Overview
| Date: | Saturday, June 27, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Roadbike |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 31.5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Sporthalle Hofstatt, Wuermatt, 5082 Kaisten, Schweiz
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sporthalle Hofstatt, Wuermatt, 5082 Kaisten, Schweiz
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, June 27, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Roadbike |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 35.7 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Sporthalle Hofstatt, Wuermatt, 5082 Kaisten, Schweiz
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sporthalle Hofstatt, Wuermatt, 5082 Kaisten, Schweiz
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, July 4, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Roadbike |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 52.5 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Sporthalle Hofstatt, Wuermatt, 5082 Kaisten, Schweiz
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sporthalle Hofstatt, Wuermatt, 5082 Kaisten, Schweiz
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
28038/1001335/2026-05-06 13:07:05