Kantonale Crossmeisterschaften beider Basel
January 2027
4105 Biel-Benken
4105 Biel-Benken
Wettbewerbe
- 3k
- 4k
- 5k
- 6k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, January 31, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 12:50 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 3 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Löliring 16, 4105 Biel-Benken
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, January 31, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 12:20 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 4 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Löliring 16, 4105 Biel-Benken
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, January 31, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 01:15 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Löliring 16, 4105 Biel-Benken
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, January 31, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 01:15 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 6 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Löliring 16, 4105 Biel-Benken
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
7534/991775/2026-02-13 13:21:03