51. Tour du Val Terbi
Sat, September 19, 2026
2828 Montsevelier
2828 Montsevelier
Wettbewerbe
- 3.6k relay
- 6.4k
- 10.3k
Race Overview
| Date: | Saturday, September 19, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:45 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 3.6 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Race Overview
| Date: | Saturday, September 19, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 6.4 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Race Overview
| Date: | Saturday, September 19, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Distance: | 10.3 K |
| Course profile: | rolling course |
| Elevation gain: | 250 meters |
Course
This race is on a rolling course. The course has climbs with a total elevation gain of 250m.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Nearby accommodations
Contact
7761/986864/2025-11-30 16:29:03