45. Wildspitzlauf
Sun, September 27, 2026
6416 Steinerberg
6416 Steinerberg
Wettbewerbe
- 2k
- 6.8k Nordic walk
- 7.8k Mountain run
Race Overview
| Date: | Sunday, September 27, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Distance: | 2 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Steinerstrasse, 6416 Steinerberg
Race Overview
| Date: | Sunday, September 27, 2026 |
|---|---|
| Sport: | nordic walking |
| Distance: | 6.8 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | mountainous |
Course
This race is a mountain run.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Steinerstrasse, 6416 Steinerberg
Race Overview
| Date: | Sunday, September 27, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Mountain run |
| Distance: | 7.8 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | mountainous |
Course
This race is a mountain run.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Steinerstrasse, 6416 Steinerberg
Nearby accommodations
Contact
5417/987661/2025-12-07 11:25:02