Winterthurer Frauenlauf
Sun, June 21, 2026
8400 Winterthur
8400 Winterthur
Wettbewerbe
- 5k Walk/Nordic walk
- 5k
- 10k
Race Overview
| Date: | Sunday, June 21, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:20 AM |
| Sport: | walking & Nordic walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | women |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, June 21, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | women |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, June 21, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | women |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
12653/1006661/2026-05-30 13:57:04