Davis Moonlight Race
Sat, July 18, 2026
Davis, CA 95618
Davis, CA 95618
Wettbewerbe
- 0.5M
- 5k
- 10k
- 13.1M
Race Overview
| Date: | Saturday, July 18, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:45 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 0.5 M |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
201 Cousteau Place, Davis, CA 95618, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
201 Cousteau Place, Davis, CA 95618, US
Race Overview
| Date: | Saturday, July 18, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:15 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
201 Cousteau Place, Davis, CA 95618, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
201 Cousteau Place, Davis, CA 95618, US
Race Overview
| Date: | Saturday, July 18, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:15 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
201 Cousteau Place, Davis, CA 95618, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
201 Cousteau Place, Davis, CA 95618, US
Race Overview
| Date: | Saturday, July 18, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:30 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
201 Cousteau Place, Davis, CA 95618, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
201 Cousteau Place, Davis, CA 95618, US
Nearby accommodations
Contact
25498/994525/2026-03-24 18:21:05