Happy Girls Run Bend
Sat, May 9, 2026
Bend, 97703
Bend, 97703
Wettbewerbe
- 5k Trailrun
- 10k Trailrun
- 13.1M (Trailrun)
Race Overview
| Date: | Saturday, May 9, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:30 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
704 NW Georgia Ave, 97703 Bend, US
Race Overview
| Date: | Saturday, May 9, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:15 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
704 NW Georgia Ave, 97703 Bend, US
Race Overview
| Date: | Saturday, May 9, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
704 NW Georgia Ave, 97703 Bend, US
Nearby accommodations
Contact
30113/992125/2026-02-24 17:39:06