Spring Has Sprung Run
Hidden Valley Lake, CA 95467
- 0.5k
- 1k
- 5k Run & Walk
- 10k
Race Overview
| Date: | expected Sunday, May 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 0.5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Coyote Valley Elementary School, 18950 Coyote Valley Rd, Hidden Valley Lake, CA 95467, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Coyote Valley Elementary School, 18950 Coyote Valley Rd, Hidden Valley Lake, CA 95467, US
Race Overview
| Date: | expected Sunday, May 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 1 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Coyote Valley Elementary School, 18950 Coyote Valley Rd, Hidden Valley Lake, CA 95467, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Coyote Valley Elementary School, 18950 Coyote Valley Rd, Hidden Valley Lake, CA 95467, US
Race Overview
| Date: | expected Sunday, May 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:30 AM |
| Sport: | Run & walk |
| Distance: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Coyote Valley Elementary School, 18950 Coyote Valley Rd, Hidden Valley Lake, CA 95467, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Coyote Valley Elementary School, 18950 Coyote Valley Rd, Hidden Valley Lake, CA 95467, US
Race Overview
| Date: | expected Sunday, May 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Coyote Valley Elementary School, 18950 Coyote Valley Rd, Hidden Valley Lake, CA 95467, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Coyote Valley Elementary School, 18950 Coyote Valley Rd, Hidden Valley Lake, CA 95467, US
Nearby accommodations
Contact
25432/959684/2025-05-23 08:41:07