Victor Point Run for the Hills
Silverton, OR 97381
- 1M
- 5k Run & Walk
- 10k
- 15k
Race Overview
| Date: | expected Saturday, April 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 1 M |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Victor Point School, 1175 Victor Point School SE, Silverton, OR 97381, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Victor Point School, 1175 Victor Point School SE, Silverton, OR 97381, US
Race Overview
| Date: | expected Saturday, April 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:45 AM |
| Sport: | Run & walk |
| Distance: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Victor Point School, 1175 Victor Point School SE, Silverton, OR 97381, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Victor Point School, 1175 Victor Point School SE, Silverton, OR 97381, US
Race Overview
| Date: | expected Saturday, April 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:45 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Victor Point School, 1175 Victor Point School SE, Silverton, OR 97381, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Victor Point School, 1175 Victor Point School SE, Silverton, OR 97381, US
Race Overview
| Date: | expected Saturday, April 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:15 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 15 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Victor Point School, 1175 Victor Point School SE, Silverton, OR 97381, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Victor Point School, 1175 Victor Point School SE, Silverton, OR 97381, US
Nearby accommodations
Contact
25197/955549/2025-05-08 08:51:04